תקשורת בין אישית

 

איך זה קשור אלי?

כאשר שני אנשים או יותר נמצאים באותו המקום ומודעים לנוכחותו של האחר, סוג של תקשורת מתחילה להתרחש. התקשורת יכולה להיות בולטת וגלויה לעין או להפך, סמויה או לא מכוונת. ברובד הראשוני קיימת התקשורת המילולית, אך אפילו ללא דיבור אפשר לתקשר, על ידי שימוש בשפת גוף. דרך שפת הגוף, אפשר להביע אפילו בלי מודעות, מצב רגשי, אישיות או כוונות. תקשורת בין אישית חיובית ויעילה תעזור לנו לייצר חברה שיש בה הבנה, כאשר אנחנו מבינים אחד את השני, החברה היא הרמונית יותר.

איך זה קשור לחיים משותפים?

המיומנויות של תקשורת חיוני כדי לחיות חיים משותפים. הדרך לחיים משותפים, מחייבת תקשורת רציפה, עקבית וחיובית. עלינו להיות מודעים לדרכי התקשורת השונות, לכך שאנו מעבירים מסרים, גם בלי לדבר. עלינו לדעת שהמסרים שלנו נקלטים בחברה סביבנו ומשפיעים על היכולת לחיות בשותפות, בצורה מתחשבת ונעימה. היכולת שלנו לתקשר בצורה פתוחה ורציפה עם האחר, עם החברה, תייצר סביבה נעימה ומרחב מאפשר של חיים משותפים.

מה זה אומר?

המונח תקשורת בין אישית מתאר את התהליך שבו אנשים מחליפים מידע, רגשות, ומשמעות באמצעות מסרים מילוליים ולא מילוליים. תקשורת בין אישית מתבססת לא רק על מה שנאמר - השפה או המילים – אלה גם על האופן שבו הדברים נאמרים הכוונה היא למסרים הלא מילוליים שהועברו דרך הטון הדיבור, הבעות הפנים ושפת הגוף.
 
כאן תמצאו משאבים הקשורים ל: תקשורת בין אישית